ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

17.11.06

ITIL Implementation Strategies for IT Executives

Volba strategie pro implementaci ITIL, představuje kritickou část rozhodování IT managementu v každé organizaci, která o uplatnění ITIL uvažuje. Proto si myslím, že bude pro mnohého návštěvníka tohoto weblogu zajímavé, seznámit se s obsahem přednášky experta pana Davida Pultoracka, prezentované na webu formou webcastu na vyžádání ( webcast on demand ). Z anotace cituji:
"As interest in IT service management (ITSM) and ITIL continues to grow among IT organizations, the focus is now shifting to implementation strategies and approaches. However, improvements to operation processes are not easy to realize. Attend this Webcast to learn how to improve IT and senior executive collaboration as well as IT and business strategy alignment. Achieving quality results from ITIL requires careful planning and execution in four dimensions:
- people,
- process,
- technology and
- governance.
This Webcast explores ITSM implementations and highlights the most important considerations in ITIL adoption, including (Obsah webcastu):
- Six ITIL planning steps
- Individual, team and organization-level implementation considerations
- Tooling matters
- Key implementation concepts and techniques
- Common implementation mistakes
- Critical success factors ." ( konec citace )
Adresa pro přístup k webcastu je ZDE-ZDE
Z volně dostupných slajdů jsem si, pro své vlastní pohodlí, sestavil slideshow. Pokud oželíte, že slajdy nejsou doprovázeny komentářem autora, Davida Pultoracka, můžete nakouknout SEM-SEM.