ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

28.10.04

Proč jsem zvolil formu weblogu?

Obdržel jsem dotaz: proč jste pro téma ITIL volil formu weblogu?

Hlavním důvodem je pozoruhodná inovace ve službách portálu BLOGGER.COM, který poskytuje komfort jak návštěvníkům stránky, tak správci stránky. Co nového nabízí:

- Systém blogger.com automaticky generuje XML soubory. Na www stránce weblogu najdete ikonu označenou "RSS". Kliknutím na ikonu získáte URL adresu souboru, jejíž vložení do webové nebo desktopové čtečky RSS souborů ( na př.: Feed Reader ) Vám umožní snadněji sledovat novinky na stránce weblogu. (Více o složbě RSS na mém AKA-MONITORu.)

- Kliknutím na odkaz "Comments" pod kteroukoliv zprávou, můžete zobrazit existující odezvy nebo napsat svoji vlastní připomínku k textu zprávy.

- kteroukoliv zprávu můžete odeslat e-mailem na Vámi určenou adresu přímo ze stránky weblogu. Můžete tak snadno informovat své přátele o zprávách, které považujete za přínosné.

- design www stránky ( vybraný z nabídky šablon na portálu blogger.com ) umožňuje návštěvníkům snadnou navigaci v obsahu stránky

- blogger.com má úzký vztah ke Googlu, který automaticky přebírá adresy stránek s novými zprávami publikovaných v systému blogget.com. Stává se snadným vyhledání nejen weblogu, ale i jednotlivé zprávy.

- blogger.com podporuje fungování weblogu jako nástroje pro komunikaci v týmu. (Správce weblogu může přizvat k redakční práci další zájemce.)

Ke změnám, které usnadní práci správci obsahu patří především zavedení tajné e-mailové adresy vztahující se ke konkrétnímu weblogu. To umožňuje publikovat do weblogu nejen přes web, ale rovněž daleko snadněji zasíláním e-mailu s obsahem zprávy. (Poznámka: přijměte , prosím, omluvu za to, že takto zasílané zprávy budou bez diakritiky.)

Rád bych upozornil na skutečnost, že aktuální informace o novinkách v oblasti ITSM-ITIL publikované na stránkách časopisů a v knihách předních českých vydavatelství, můžete získat na specializovaných stránkách AKA-MONITORu:

- RECENZE knih na URL
http://ebooks.akamonitor.cz/recenze/

- aktuální informace o obsahu odborných časopisů najdete na URL
www.akamonitor.cz/aktualni.htm