ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

22.1.06

Ve Štěpánově se zřítila střecha

Nemusíme být pořád vážní, že ano. Zpráva uvedená v titulku sama o sobě není veselá a těch, koho to postihlo je mi líto. Nicméně s touto zprávou souvisí můj zážitek, o který se s Vámi musím podělit. Zpravodajský portál "Právě Dnes" nabízí velmi cennou službu t. zv. monitorboxu. Vyberete několik klíčových slov, která obsahově vystihují Váš zájem o zprávy, které by Vám měl portál zprostředkovat. "Právě dnes" nabízí možnost vygenerování kodu HTML, který Vám po vložení do vaší webové schránky zajistí automatické zobrazování upoutávek relevantních zpráv ve vámi zvoleném místě vaší webové stránky. Rád si každou novou možnost komunikace odzkušuji. Slova jsem zadal, vygenerovaný kod jsem vložil do spec. vytvořené webové stránky, kterou jsem vystavil ve své doméně a čekal jsem na první "rybu". Zakrátko se na stránce objevila zpráva "Ve Štěpánově se zřítila střecha". Chvíli jsem přemýšlel kde se tato zpráva vzala. Po podobnější prozkoumání věty jsem pochopil:
"Ve Štěpánově se zřítila střecha". Jedním klíčovým slovem bylo "ITIL".
Chtěl jsem si usnadnit monitoring obsahu určeného pro tento weblog. První pokus moc nevyšel. A tak se střecha ze Štěpánova dostala až na tento weblog. Pěkný den!
www.akamonitor.cz/monitorbox.htm
P.S.: při podrobnějším prostudování služby "Právě dnes" jsem zjistil, že jsem opomenul vložit klíčové slovo do hranatých závorek. Takže chybička na mé straně.