ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

14.1.06

COBIT - novinky verze 4.O

Asi se mnou budete souhlasit v tom, že poznat COBIT, zejména jeho novou verzi 4.0 může každému, kdo plánuje nasazení ITIL jenom prospět. Na konferencích a seminářích bohužel není dost prostoru k seznámení s COBITem. Mám pro Vás doporučení, jak si v klidu domova nebo pracoviště (?) poslechnout přednášku doplněnou o cenné slajdy. A nebo si pročíst obsah pdf souboru s 209 stránkovou charakteristikou verze 4 COBITu.Přednášku - webcast - si můžete buď pustit přmo na internetu, nebo si ji stáhnout ( 5 MB ). PDF soubor má 2,5 MB a je rovněž ke stažení. Stačí se zaregistrovat na adrese www.isaca.org, přečíst si pozorně licenční pravidla a můžete stahovat. Perfektní slajdy ocení i znalci, kteří přemýšlí jak přiblížit COBIT dalším zájemcům.
Uvádím citaci z nabídky webcastu:
Changes in Version 4.0We are pleased to offer you an opportunity to view an archived webcast, featuring an overview of the changes that have taken place in COBIT 4.0. Erik Guldentops and Gary Hardy cover the following topics in this webcast:

Why was an update required?
How is COBIT developed and maintained?
The changing environmentWhere has COBIT 4.0 focused?
What are the main changes?
What is the impact on users?
How will COBIT 4.0 benefit you?
View the Webcast - Windows Media (WMV) 5 MBWindows Users: Right Click and choose Save As or Save Target As to download the webcast and view offline.
Škoda, že nemáme k dispozici podobnou free podporu ITILu.