ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

13.1.06

Beyond ITIL: The Cultural Dynamics of IT Service Management

Až dosud jsem zde informoval o zajímavých zdrojích dostupných na webu v textovém formátu. Včera jsem měl příležitost využít free přístup k živému internetovému vysílání zajímavé přednášky, jejíž záznam je ode dneška ve volně dostupném archivu přednášek. Téma a anotaci vidíte níže v této zprávě. Čím může být pro některé z návštěvníků moje zpráva zajímavá ( kromě obsahu )? Jde o t. zv. WEBCAST. Na straně zdroje je snímán zvuk a obsah projekčního plátna. Výměna slajdů je synchronizována s postupem přednášky. Během přednášky můžete odesílat své dotazy, které jsou po přednášce moderátorkou čteny a přednášející na ně odpovídá, případně rozvíjí diskusi s lidmi v sále, kterou slyšíte. Máte pocit, že sedíte přímo v konferenčním sále. Můžete si stáhnout všechny slajdy ve formátu pdf, atd, atd. Myslím, že si rádi odpustíme pohled "do očí" přednášejícího, když se tím řádově snižuje nárok na kvalitu spojení ( proti klasické videokonferenci ). Účast na živém vysílání si můžete předem zaregistrovat, takže vám bude čas přednášky připomenut mailem obsahujícím klikací odkaz, kterým se dostanete přímo na stránku ke spuštění poslechu přednášky.
Včerejší přednáška byla nabízena takto:
Beyond ITIL: The Cultural Dynamics of IT Service Management - Vendor Webcast NEW!
PREMIERED: 12 JAN 2006, 14:00 EST (19:00, GMT) SPEAKERS: Phil Verghis - President and Founder, The Verghis GroupJerry O'Neill - Senior Product Manager, MRO Software

SUMMARY: Whether you are part of or manage a culturally diverse team, an outsourced team or have culturally diverse customers, this webcast will enable you to immediately apply key concepts in your office.
Adresa, na které su můžete zaragistrovat a následně spustit včerejší přednášku je:

http://searchcio.techtarget.com/webcastsAll/0,,sid19_idx0_off10,00.html?track=NL-167&ad=540604
( kopie adresy: ZDE ).
Jsem si jist, že na portálu najdete řadu dalších témat, která Vás osloví. Pokud mi sdělíte své dojmy na adresu doc.aka@akamonitor.cz, budu rád. Na nejzajímavější přednášky Vás upozorním.
---
Dovoluji si připomenout, že konference ITIL Forum 2006 začíná v Praze již 31. ledna!!! O programu jsem v tomto weblogu již referoval.
---
Pro ty z Vás, kteří navstěvují více mých weblogů, sděluji, že jsem vytvořil samostatný rozcestník na weblogy na adrese: http://weblogy.akamonitor.cz.

---
A úplně nakonec zajímavá zpráva: návštěvost webových stránek AKA MONITORu se v prosinci 2005 přiblížila čtvrt milionu přístupů za měsíc. Návštěvnost Weblogu pro ITIL je společně s weblogem pro DIGIFOTO stále na špici!
Pěkný den!