ITIL - ITSM - COBIT

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "IT Service Managementu" - ITSM, jmenovitě "Information Technology Infrastructure Library" - ITILu a COBITu. Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

24.10.04

Knihovna ITIL ve "zpětném zrcátku"

Jen těžko si můžeme představit IT Service Management ve větších organizacích bez počítačové podpory. Zajišťují ji speciální SW systémy. Ty nejžádanější se honosí LOGEM "Pink Verify - ITIL Compatible". Prošly certifikačními testy, během kterých byla kladně zodpovězena řada otázek, které ve svém souhrnu vyjadřují ve zkratce pojetí a obsah jednotlivých částí knihovny ITIL.

Na webu mužeme najít články rozvádějící způsob jak konkrétní certifikovaný produkt zabezpečuje kompatibilitu na ITIL. Na webu rovněž najdeme výčet kriterií, kterým musí SW produkt vyhovět, pokud se uchází o certifikaci ve vztahu ke konkétnímu ITIL-ovskému procesu. Jistě již tušíte co jsem myslel nadpisem této zpávy.

Ano, může to být jedna z cest, kterou se lze dát při snaze o získání, sice kusé, ale zato rychlé a při tom zcela konkrétní představy o tom, co znamená onen "rámec" ITIL.

Přesvědčit se o tom můžete sami využitím následujících dvou odkazů:

1. Výčet certifikačních kriterií pro "Problem Management" najdete ZDE

2. Článek týkající se jednoho z certifikovaných produktů "Unicenter ServicePlus", ve kterém je podrobně charakterizována kompatibilita produktu (na Incident M., Problem M., Chande M.,Configuration M., Availability M., Release M. a SML), najdete ZDE. Uvedený produkt jsem našel v seznamu certifikovaných programů na www stránce PinkElephant.